Your search results

Na co si dát pozor při nákupu chaty?

Publikováno František Kudrna on 24. 6. 2023
0

Většina kupujících má určitou představu o svém vysněném bydlení. Častou součástí takové představy je domov v těsné blízkosti přírody. Ti, kteří by rádi bydleli někde poblíž lesa, mohou využít z některých projektů situovaných v takové lokaci, a to jak výstavby bytů či rodinných domů. Tato varianta ale neřeší pro mnoho tak důležitý klid, případně zajímavé umístěnívýhled atp.

Jednou z variant, jak toho dosáhnout je koupě rekreačního objektu a jeho následná přestavba do vysněného domu. Samozřejmě existují mnohá omezení a regulativy,
ale ty jsou většinou dále od Prahy benevolentnější. Minimálně je dobré se zamyslet, zda bychom si dokázali představit v takovém místě žít.

Bydlení ve vesnici v Čechách

Dalším benefitem nákupu chat a chalup v době oslabené poptávky je větší výběr a samozřejmě zajímavější cena. Pokud hledáte objekt k celkové rekonstrukci nebo přestavbě, současný stav není až tak důležitý. Existuje ale pár otázek, které by si měl každý, kdo zvažuje pořízení chaty a její následnou rekonstrukci pro celoroční bydlení, před nákupem položit. 

  • Jaká je situace co se týče připojení k odpaduelektrické síti a (ideálně pitné) vodě
  • Bude bydlení v průběhu zimních měsíců stejně funkční a pohodlné, jako na jaře nebo v létě? Jsou přístupové cesty dostatečně zpevněné, aby bylo možné i v období sněhu k nemovitosti dojet bez potřeby náhonu na všechny čtyři kola?
  • A co se týče izolace objektu a rozložení místností, je chata připravena i na chladné zimní měsíce? 

Je potřeba si také říci, co potřebujete k běžnému životu (dopravní spojení, služby, lékaře, školky, školy, obchody) a jak to vidíte za pár let.  Život se mění a některé potřeby časem pominou a jiné vyvstanou. Pokud váháte, které z potřeb prioritizovat a jak vůbec k nákupu nové nemovitosti přistoupit, neváhejte mě kontaktovat.

Compare Listings