Your search results

Na co si dát pozor při výběru nového domova?

Publikováno František Kudrna on 13. 6. 2023
0

Koupě nemovitosti pro vlastní bydlení patří mezi ta velká rozhodnutí, která se snažíme dělat jen párkrát v životě. Mnoho kupujících k tomuto výběru přistupuje velice odpovědně. Hledají si svůj nový domov, který si chtějí upravit dle svých představ, a proto tomuto výběru přikládají vysokou prioritu -a to nejen časovou.

Z mnoha médií se zároveň na potenciální kupce hrnou informace o výhodách bydlení ve velkoměstě a o tom, jak jednoduché je zvyknout si na byt s menšími rozměry. Z realitní praxe se pak mnohdy setkávám s lidmi, kteří uvízli v malém 2+kk, kde i s dětmi zažívají dokonalý – i když nedobrovolný – minimalismus. Důvodem tohoto stavu je nejčastěji změna tržního prostředí, nebo finanční situace rodin s dětmi. Původně přechodné bydlení se pak stane trvalým a rodiny žijí celé roky na ploše podstatně menší, než by pro ně bylo pohodlné. 

Pokud tedy plánujete koupit nemovitost pro rodinu tak je důležité zvážit nejen lokalitu, např. Praha, ale i VELIKOST DISPOZICI nemovitosti. Je třeba se zeptat, zda: 

  • …se do daného domu či bytu opravdu se 2-3 dětmi pohodlně vejdete.
  • …opravdu nebudete (nikdy) potřebovat sklep/sklad (na kola, lyže, kočárky, vybavení na auto či dětské oblečení).
  • …zahrádka o velikosti většího pískoviště je opravdu to nejlepší řešení pro děti i na pěstování bylinek a vlastní zeleniny.

Pokud z finančních důvodů, které jsou OPRAVDU důležité, zvolíte menší velikost nemovitosti, počítejte též s tím, že budou častěji vyvstávat různé problémy (2-4 videohovory, nemoc dítěte atp.), které vztahům příliš nepřejí. Zejména roky pandemie ukázaly, jak těsné a intenzivní může soužití více lidí na malém prostoru být, 

S postupující klimatickou změnou se na sídlištích začínají projevovat různé meteorologické extrémy. Většina bydlících na sídlištích Vám potvrdí, že všudypřítomný asfalt letních +40 °C spíše násobí a vznikají tam tzv. tepelné ostrovy. Proti tomuto jevu se projektanti i obyvatelé domů se zahradami úspěšně brání prostorem se zelení, vzrostlými stromy, ale i dostatečným množstvím travního porostu (vyšší porost též dobře akumuluje teplo).

Pokud tedy místo ústupku na VELIKOSTI a DISPOZICI uděláte ústupek v LOKALITĚ, možná budete mile překvapeni cenovou hladinou za hranicí města.

Compare Listings