Malý, velký, v centru nebo dál? Jak vybírat bydlení
26. 05. 2020

Malý, velký, v centru nebo dál? Jak vybírat bydlení

Dávno neplatí, že kupujeme jednu nemovitost na celý život. Přesto se jedná o investici na mnoho let. Jinak se rozhodujeme při pořízení startovního bydlení a jinak, když hledáme bydlení ideální pro malé děti. Jaké přednosti a nevýhody mají jednotlivé varianty?

Nejistá budoucnost procentních sazeb hypoték
29. 04. 2020

Nejistá budoucnost procentních sazeb hypoték

V souvislosti s bojem s koronavirovým onemocněním se řada obchodů a transakcí zcela zastavila. Výrazný propad zájmu o nákup nemovitostí zaznamenává i realitní trh. Jak na to budou reagovat banky? Co se stane se sazbami hypotečních úvěrů?

Nižší příjem kvůli koronaviru? Žádejte odklad splátek
26. 03. 2020

Nižší příjem kvůli koronaviru? Žádejte odklad splátek

Česká bankovní asociace doporučila bankám, aby klientům umožnily odklad splátek u hypotečních a ostatních úvěrů. O tříměsíční odklad splátek mohou požádat klienti, kteří přišli o část nebo celý zdroj příjmů. 

PENZIJNÍ PILÍŘE
06. 02. 2020

PENZIJNÍ PILÍŘE

Vlastní bydlení je v mnoha zemích neoficiálně považováno za určitou jistotu ve stáří. Vlastnictví nemovitostí je v Belgii dokonce označováno jako „4. pilíř“. Téměř každý Belgičan vlastní nemovitost, ve které buď bydlí, a tedy neplatí nájemné nebo dále pronajímá část nemovitosti, a má navíc k důchodu příjem z nájemného.

V poslední době se hodně mluví o tom, že bydlet ve vlastním je v moderním světě luxusem, viz Německo. Pokud se podíváme pod pokličku, zjistíme, že tomu tak není.

Na mobilní dům není třeba stavební povolení. Pravda, nebo mýtus?
31. 01. 2020

Na mobilní dům není třeba stavební povolení. Pravda, nebo mýtus?

V posledních letech narůstá popularita mobilních domů. Stále častěji si takovou formu stavby pořizujeme k rekreaci nebo i k trvalému bydlení. K jejich oblibě přispívá i nízká pořizovací cena při relativně slušném komfortu bydlení v moderních typech domů. Co musíte vyřídit, pokud se rozhodnete pro umístění mobilního domu na pozemku?

Investice versus spekulace
02. 01. 2020

Investice versus spekulace

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký je rozdíl mezi investicemi a spekulacemi?

Pokud dostanete stejnou nebo vyšší hodnotu, než kterou zaplatíte, bude to vaše investice. Pokud cena, kterou zaplatíte, bude vyšší než hodnota, kterou za tuto cenu obdržíte, budete pravděpodobně spekulovat.

PRODEJ A NÁKUP NEMOVITOSTÍ ZA HRANICÍ PRAHY
09. 12. 2019

PRODEJ A NÁKUP NEMOVITOSTÍ ZA HRANICÍ PRAHY

Vážení čtenáři,

tímto článkem bych Vám rád přiblížil svůj pohled na aktuální situaci na trhu nemovitostí, a to jak ze strany prodávajících, tak i kupujících. Ti, co přemýšlí nad koupí vlastní nemovitosti, již asi zjistili, že existují určitá omezení v jejich výběru a vlastní koupěschopnosti. ČNB vytvořila pomyslnou bariéru znemožňující financování koupě nemovitosti pro důstojné rodinné bydlení, a to především v Praze a přilehlém okolí.

Dobrou zprávou je, že i v takto uměle ztíženém prostředí je stále z čeho vybírat. Jak je možné s touto situací naložit? Pro zodpovězení této otázky bych Vám rád ukázal jiný úhel pohledu použitelný pro výběr vhodné nemovitosti, kde hrají hlavní roli cenové hladiny.

Prodávám nemovitost, značka „V exekuci“
28. 11. 2019

Prodávám nemovitost, značka „V exekuci“

Pokud se vlastník nemovitosti ocitne v exekuci, je prodej jeho majetku zakázán. To je všeobecné pravidlo, které říká, že majetek v exekuci nelze prodávat ani darovat. Existují ovšem výjimky, které prodej povolují. V případě, že dlužník využívá svůj majetek k běžné obchodní činnosti či uspokojování základních životních potřeb svých a osob, ke kterým má vyživovací povinnost, prodávat může.

PŘIPRAVUJI PRO VÁS: „Prodej nemovitosti za krypto“
04. 11. 2019

PŘIPRAVUJI PRO VÁS: „Prodej nemovitosti za krypto“

Slyšeli jste o Bitcoinu?

Bitcoin je digitální měna. Často nazývaná také virtuální, elektronická… Jde o tzv. kryptoměnu. V dnešní době jsou snadno dostupné stovky kryptoměn, které si můžete zakoupit.

Úschova kupní ceny. Proč to má smysl?
30. 09. 2019

Úschova kupní ceny. Proč to má smysl?

Kupujete nebo prodáváte nemovitost a řešíte, u koho vlastně budou peníze, které jako kupující zaplatíte prodávajícímu, nebo jako prodávající dostanete od kupujícího za svou nemovitost.  A kdo je tedy bude opatrovat? A jak dlouho?

Stáhněte si zdarma

Jak úspěšně a samostatně prodat svou nemovitost

zpracováním osobních údajů